Sunday, 30 December 2012

Guitar


Har suttit och försökt lärt mig två nya låtar under kvällen, och det går faktiskt rätt bra. mwahh
Annars har jag inte gjort speciellt mycket idag. Sovit lite längre än väntat, kollat på Glee (sista dagen på Glee-maratonet. ;__;).

Saturday, 29 December 2012

Hästar






Promenad


Var ute och fotade i det fina vädret idag, trevligt trevligt! Ska nu sätta mig och kolla på Skattkammarplaneten, har inte sett den på evigheter.


Wednesday, 26 December 2012

Idag


Tröjan och strupbyxorna fick jag i julklapp och ääälskar deeem. Känns perfekta för vintern :D

Tuesday, 25 December 2012


I julklapp har jag bland annat fått hoodien på bilden ovan, och Nikon D5100!! dfshjdgh
Sitter nu och kollar på Glee med mamma och är bara glad.

Monday, 24 December 2012

Jul


Idag så kom kusin och faster (+ katt), och vi haft det trevligt med sällskapsspel och film! 
Eftersom det är julafton nu så får jag önska er en trevlig jul :D

Friday, 21 December 2012

Gran


Dekorerade granen idag, julstämningen är på topp! :D

Saturday, 15 December 2012

Wednesday, 12 December 2012

Lussekatter

Bakade lussebullar häromdagen, blev ganska lyckat :D

Ugh, ska nu sätta mig och försöka plugga lite och längta ihjäl mig till The Hobbit på fredag. Vill se den nuuuu. Särskilt eftersom alla säger att det är så underbar!

Friday, 7 December 2012

Örebro

Skulle ju egentligen till Stockholm torsdag till fredag, men eftersom tågen blev inställda pga all snö åkte vi till Örebro istället. :D Shoppade, träffade Loviii och hade det trevligt! 


Fick med mig lite saker hem från H&M och New Yorker. c:


Monday, 3 December 2012

(Jack) Frost



Lite nya saker


+ två skjortor och en tröja jag inte har tagit kort på

Passade på att beställa lite grejs från Ellos eftersom de har världens rea just nu mhaha. Köpte alltihopa för mindre än 350 kr :D Glaaad.

Pepparkakor



omnomnom

Skyltsöndag


Lite bilder från igår på stan.